Rubriky

Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

V dnešní době je možnost vybírat z mnoha typů klimatizací vhodných do bytů. Obecně je lze rozdělit na jednodílné jednotky, například mobilní klimatizace a dělené (splitové) jednotky, které mají vnitřní a venkovní jednotku. Tyto splitové jednotky se dále dle možností umístění v interiéru dělí na nástěnné, parapetní, kazetové, podstropní a další.

Efektivním řešením jsou dělené klimatizace, kterými se také nejvíce zabýváme. Každá dělená klimatizace se skládá z jedné venkovní jednotky a jedné nebo více vnitřních jednotek (multi-split). Počet a výkon vnitřních jednotek se určí dle potřeby a požadavků na chlazení/vytápění. Multi-splity se skládají z jedné venkovní jednotky a až z pěti vnitřních. Jedna vnitřní jednotka je vhodná k vychlazení/vytopení jedné místnosti. Není proto vhodným a komfortním řešením umístit jednu vnitřní jednotku například do chodby v domnění, že okolní místnosti zvládne vychladit též. V takovém případě je lepší zvolit multi-splitovou klimatizaci.

Klimatizace do bytu

Pokud z nějakého důvodu není možná instalace splitové klimatizace, je možné k ochlazení místnosti bytu využít mobilní klimatizaci.

Administrator Klimatizace Benefit Term s.r.o

Autor: Administrator

Administrator Klimatizace Benefit Term s.r.o

Napsat komentář


Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *