Loading...
Rubriky

Klimatizace do vinného sklepa

Klimatizace do vinného sklepa

Chladit vinný sklep nebo sklad potravin klimatizací je ekonomicky úspornější varianta než chlazení pomocí chladících boxů, vinoték apod. Požadavky na chlazení se obvykle pohybují mezi 8-24°C. Vždy je nutné řešit chlazení sklepa individuálně s přihlédnutím k jeho velikosti a členění, požadované teplotě a možnostem samotné montáže, tedy propojení venkovní a vnitřní jednotky.

Nejrozšířenějším druhem klimatizací jsou rezidenční a komerční, které v závislosti na značce mají nejnižší nastavitelnou teplotu na 16°C. Pro mnohé sklepy či sklady toto může být dostačující a v taktovém případě je rezidenční/komerční klimatizace vhodnou volbou.

Pro vinné sklípky s požadovanou teplotou nižší než 16°C je stále možné využít rezidenční/komerční klimatizaci, ovšem je již potřeba klimatizaci upravit. Jednou z cenově dostupných možností je SimKlima, což je originální zařízení, které umožňuje snížit nastavitelnou teplotu až na 10°C.

Výhoda klimatizace nespočívá pouze v chlazení, ale i ve vytápění a odvlhčování. Pomocí chlazení v létě snadno zajistíte perfektní skladovací teplotu a zabráníte znovu kvašení vína, a zároveň můžete klimatizací odvlhčovat a zamezit tak zamlženým demižónům. V zimě zas naopak můžete klimatizací přitopit, aby víno kvasilo, stačí na ovladači navolit požadovanou teplotu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *