Loading...
0

Pokud se potíte ještě před příchodem léta, možná byste měli investovat do kvalitní klimatizace, která vás v tomto období uklidní. Léto je pro mnohé z nás časem, kdy si chceme odpočinout a užít si delší dny a vyrazit ven, abychom si užili, co teplé počasí nabízí. Pro mnohé z nás je léto noční můrou, kde vládne pot a jiná barva trička než černá nebo bílá je pro nás nepředstavitelná. Kvalitní klimatizace od značek, jako jsou Panasonic a Daikin, může být vaší záchranou – alespoň když jste doma.

Dvě z největších značek ve světě klimatizací, Daikin vs Panasonic

Obě značky jsou obdivovány pro svou kvalitu, účinnost, pokročilé technologie a funkčnost. Která značka však má navrch, když jde opravdu do tuhého? 

Co nabízí Panasonic a Daikin?

Zkrátka a dobře, klimatizace Daikin ani Panasonic nepatří z velké části mezi levné značky klimatizací, ale jsou to lídři v oblasti pokročilého chlazení. Specializují se také na klimatizace s děleným systémem – žádné nekvalitní přenosné jednotky nebo ,,chrastítka do oken”. 

Panasonic vs. Daikin: Srovnání technologií a funkcí

Obě značky patří ke špičce ve světě chlazení, ale jak si stojí jejich klíčové funkce a značkové technologie? 

Chytré chlazení

To, co dělá tyto značky nejlepšími v tom, co dělají, je jejich super inteligentní technologie klimatizací, která se neustále vyvíjí a nechává ostatní velké značky za sebou. Ačkoli je tato technologie v mnoha ohledech podobná, v každé produktové řadě jsou kontrastní funkce, které mohou pro kupujícího znamenat velký rozdíl. 

Obě značky nabízejí ovládání pomocí lidského senzoru, který rozpozná, kdy je někdo skutečně v místnosti, a automaticky se přizpůsobí tak, aby šetřil energii. Inteligentní systém Daikin 2-Area eye automaticky rozpozná, kdy odcházíte a kdy vstupujete do místnosti. Pokud je místnost 20 minut prázdná, spustí se na energeticky úsporné nastavení a poté se vrátí k základnímu nastavení, když někdo opět vstoupí do místnosti.

V porovnání s tím je technologie ECONAVI společnosti Panasonic pravděpodobně pokročilejší. Nejenže zjistí, kdy někdo opustil nebo vstoupil do místnosti, ale přizpůsobí proudění vzduchu oblasti lidské činnosti. Rovněž upraví teplotu chlazení, když zjistí změny v intenzitě slunečního světla v místnosti. Pokud jde o inteligentní chlazení, nemůžete se splést ani s jednou značkou, ale Panasonic zde má možná mírně navrch, protože jde ještě o něco dál. To může být také odrazem obecně vyšší ceny této značky ve srovnání s Daikinem.

Schopnosti čištění vzduchu

Klimatizace Panasonic i Daikin nabízejí funkci čištění vzduchu, která udržuje vzduch čistý a zdravý. Panasonic Nanoe-G využívá nanotechnologii, která působí na mikroorganismy, jako jsou bakterie a viry, a zajišťuje tak čistší životní prostředí. Tvrdí, že odstraňuje 99 % bakterií a virů a deaktivuje všechny bakterie, které se zachytily ve filtru.

Filtrační systém pro čištění vzduchu společnosti Daikin byl naopak oceněn organizací The National Asthma Council, Sensitive Choice symbol. Další vítěznou funkcí řady Daikin je automatický samočisticí filtr, který odstraňuje prach, aby udržel proudění vzduchu a snížil spotřebu energie. Zde je to poměrně vyrovnané, ale my bychom dali společnosti Daikin výhodu za její certifikaci NAC. Ačkoli obě značky by pravděpodobně byly dobrými soupeři pro alergiky, skutečnost, že Daikin má tuto certifikaci, znamená, že je v tomto ohledu vítězem.

Ovládání klimatizace

Díky pokročilé technologii svých systémů řízených chytrými telefony jsou společnosti Daikin i Panasonic špičkovými konkurenty ve světě klimatizací. Přístup k technologiím na dosah ruky je nedílnou součástí moderní doby, takže když značka může nabídnout technologii chytrého telefonu u svých výrobků, je to pro spotřebitele obrovský prodejní argument. Tato technologie umožňuje sledovat a ovládat systém odkudkoli – pokud máte doma připojení k internetu a na svém telefonu nebo tabletu. Můžete tak zapnout klimatizaci a upravit teplotu ve svém domě ještě předtím, než tam dorazíte. Pokud jde o dostupnost, zdá se, že Panasonic má funkce chytrých telefonů v ceně a s širší nabídkou modelů a cenových kategorií; už jen kvůli tomu předáváme tuto část společnosti Panasonic.

Kdo je vítězem?

Oba výrobci, Panasonic i Daikin nabízejí pokročilé technologie a jsou velmi energeticky účinné, takže když se postaví proti sobě, je velmi těžké určit vítěze. S výjimkou prodejů ve slevě se ukázalo, že Panasonic je o něco dražší z obou značek, což se ale často projevuje v jeho obecně působivějším seznamu funkcí v celé řadě modelů.

Předpokládáme však, že v případě těchto dvou výrobců proti sobě bude záležet na vašem individuálním rozpočtu versus technologických přáních.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *